top of page
  • Zdjęcie autoraPaulina Kamyk

Orange Polska i BNP Paribas Bank Polska z certyfikatem „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości"

Zbliżający się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (5 grudnia) stał się okazją do przyznania pierwszych w historii certyfikatów „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości”. Otrzymały je firmy Orange Polska i BNP Paribas Bank Polska prowadzące od lat programy wolontariatu pracowniczego dla tysięcy pracowników – wolontariuszy. Certyfikaty wręczono 2 grudnia w czasie konferencji Koalicji Liderzy Pro Bono pt. „Życie oparte na wartościach. Wolontariat przyszłości”.Certyfikaty są dowodem, że programy wolontariatu pracowniczego w obu firmach spełniają zasady opisane w Karcie Zasad Wolontariatu Pracowniczego. Wśród nich są m.in. poszanowanie praw wolontariuszy, wypełnienie obowiązków pracodawcy, realne korzyści dla ludzi, organizacji czy lokalnych społeczności, którym pomagają wolontariusze. W imieniu Orange Polska Certyfikat odebrał Jacek Kowalski, członek zarządu ds. Human Capital, a w imieniu BNP Paribas Bank Polska - Przemysław Furlepa, wiceprezes zarządu.


Jak mówił Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, przed wręczeniem certyfikatów:Budujemy ekosystem wsparcia dla wolontariatu pracowniczego, a w ekosystemie liczy się działanie kompleksowe. Dlatego też jako Koalicja Liderzy Pro Bono stworzyliśmy system wsparcia – szkolenia i doradztwo dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z wolontariatem pracowniczym, rok temu powstała Karta Zasad Wolontariatu Pracowniczego i na jej podstawie przyznajemy certyfikaty „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości”.


Orange Polska i BNP Paribas Bank Polska przyznano certyfikaty "Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości" – poziom trzeci, najwyższy. W Orange Polska działała 3 500 wolontariuszy i jest to największy program wolontariatu pracowniczego w całej Grupie Orange na świecie. Z kolei w 2020 roku pracownicy BNP Paribas Bank Polska zaangażowali się 3 509 razy - łącznie przez ponad 22 tysiące godzin.


Certyfikat przyznaje Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, uwzględniając rekomendację niezależnej Komisji Certyfikacyjnej, która wyraża swoją opinię na podstawie informacji i materiałów zgromadzonych w trakcie przeprowadzonego wcześniej audytu i raportu z niego.


Więcej informacji o idei Certyfikatu, jego poziomach oraz procesie audytu na: https://www.liderzyprobono.pl/wolontariat-pracowniczy-wysokiej-jakosciComments


bottom of page