top of page
  • Katarzyna Klatt-Koryszewska

Wino, filantropia i śpiew - za nami III Giving Circle w Warszawie!

Zaktualizowano: 29 paź 2018Wyobrażasz sobie miejsce, w którym nieznani sobie ludzie przekrzykują się, kto wpłaci więcej pieniędzy na jakiś projekt społeczny? Często wykonują śmieszne wyzwania, by jakaś fundacja czy stowarzyszenie otrzymało większe wsparcie? Bez wstydu, rywalizacji, w atmosferze świetnej zabawy, przy dobrym winie i poczęstunku? Jeśli teraz myślisz „u nas to się nie uda”, to znaczy, że ominęło Cię Giving Circle!


18 października w Przestrzeń From Facebook, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zorganizowała trzecią już edycję rytuału filantropijnego pod nazwą Giving Circle, czyli bezpośrednie spotkanie pasjonatów realizujących projekty społeczne z potencjalnym i darczyńcami. Około osiemdziesięciu gości postanowiło wesprzeć trzy projekty społeczne:


Pierwszym prezentowanym projektem był „Język polski to podstawa”, Fundacji Ocalenie, która od 18 lat prowadzi działania wspierające integrację społeczną imigrantów w Polsce. Dzięki otrzymanym środkom będzie mogła zorganizować kursy języka polskiego dla trzech nowych grup, co pozwoli pięćdziesięciu pięciu osobom na łatwiejszy start w Polsce. Dzięki udziałom w takim kursie imigranci mieszkający w Polsce będą mieli mniejsze problemy z komunikacją, łatwiej będzie im uczestniczyć w życiu towarzyskim i będą czuć się w naszym kraju pewniej.Drugim występującym projektem było Stowarzyszenie MOPS – Mopsi Ośrodek Przyjaźni i Szczęścia. Ich projekt „Latająca Mopsia Kawiarnia” to mobilny punkt, w którym „ocaleńcy”, czyli mopsy uratowane z pseudohodowli odzyskują radość życia i bezpieczeństwo, dzieci i dorośli korzystają z dobroczynnego towarzystwa zwierząt i kynoterapii, a zespół Stowarzyszenia zyskuje przestrzeń do działania na rzecz poprawy jakości życia mopsów w Polsce, w tym przede wszystkim promowanie adopcji psów oraz przeciwdziałanie nielegalnym i nieetycznym hodowlom. Środki zebrane na Giving Circle zapewnią im zakup własnego wyposażenia, które pozwoli dojechać z ofertą kawiarni do miejsc i osób, które same nie mogą do niej przyjść, np. pacjentów hospicjum, mieszkańców domów opieki społecznej.


Ostatnią prezentację wygłosiła Fundacja Rejs Odkrywców, która poprzez wychowanie morskie i udział w rejsach, wspiera dzieci z trudniejszym startem. Dzięki wsparciu darczyńców Giving Circle będą mogli zrealizować projekt „Żeglarska szkoła życia” i zaproponować części swoich podopiecznych kolejny krok: udział w kursie żeglarskim, zakończonym egzaminem i zdobyciem patentu. Dzięki temu będą mogli nie tylko kontynuować przygodę z żeglowaniem, zdobyć wiedzę, doświadczenie, wejść w nowe środowisko, ale także w przyszłości dzielić się pasją z kolejnymi osobami, działając w naszej lub w innej organizacji, przekazując za jakiś czas to, czego sami się nauczyli i doświadczyli.Ambasadorzy projektów dwoili się i troili, by pomóc swoim podopiecznym. Śpiewali szanty i arabskie pieśni, robili przysiady, przekazywali koszulki i gadżety. Oprócz „ludzkich” popisów na sali obecne było 12 mopsów, które rozweselały gości przysiadając się do nich i pozwalając głaskać. Łącznie udało się zebrać 14 tysięcy złotych!


Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce jest jedyną organizacją afiliowaną przez The Funding Network do organizacji Giving Circle.

Więcej szczegółów na www.givingcircle.plComments


bottom of page