top of page
  • Zdjęcie autoraKatarzyna Kunert

Już w sobotę poznamy laureatów Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”!

Zaktualizowano: 6 paź 2021

9 października poznamy kolejnych laureatów Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. Wręczenie statuetek odbędzie się podczas Balu Charytatywnego w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria w Warszawie. Wśród gości będą zarówno zwycięzcy Plebiscytu jak i tegoroczni finaliści. Organizatorami wydarzenia są Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i magazyn „Twój Styl”.„Gwiazdy Dobroczynności” to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, w którym nagradzane jest społeczne zaangażowanie osób znanych ze świata kultury, rozrywki, mediów, filmu, sportu i internetu.

Oprócz nagród głównych, w Plebiscycie „Gwiazdy Dobroczynności” jak co roku zostanie wręczona Honorowa Gwiazda Dobroczynności - otrzymają ją Marcin Dorociński i Mateusz Damięcki - oraz Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Swoją nagrodę specjalną przyzna również redakcja magazynu „Twój Styl” – partnera głównego Plebiscytu.

Dochód z wydarzenia zasili Fundusz Wieczysty, z którego finansowane są darowizny dla organizacji pozarządowych wskazanych przez dobroczynne gwiazdy w czasie balu.

Nominowane w Plebiscycie gwiazdy to wieloletni ambasadorzy, wolontariusze i darczyńcy fundacji oraz stowarzyszeń w całej Polsce. Są głosem organizacji humanitarnych, walczą o prawa kobiet, zachęcają do adopcji zwierząt i wspierania zbiórek charytatywnych, namawiają do wolontariatu. Ich działania co roku są przez organizacje zgłaszane do Plebiscytu jako forma podziękowania. Spośród finalistów Kapituła Plebiscytu wybrała laureatów - mówi Renata Aderek-Zielińska, koordynatorka Plebiscytu.

W kategorii EDUKACJA tegorocznymi finalistami zostali: Marcin Bosak i Wojciech Mecwaldowski(Stowarzyszenie Dwie Strony Medalu), Joanna Okuniewska (Fundacja Centrum Praw Kobiet), Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki (Fundacja Sensoria).
W kategorii ZDROWIE na wyróżnienie zasłużyli: Ada Fijał (Organizacja Kwiat Kobiecości, Fundacja Edukacji Społecznej oraz Krajowe Centrum ds. AIDS), Monika Pyrek (Fundacja Moniki Pyrek) Magdalena Stużyńska-Brauer (Fundacja Polsat), Michał Wiśniewski (Fundacja Luberty Pomagają), oraz Piotr Zelt(Fundacja „Twarze depresji”).
Za działania w obszarze POMOCY CHARYTATYWNEJ w finale Plebiscytu znaleźli się Michał Grudziński (Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu), Małgorzata Kożuchowska (Fundacja Mam Marzenie), Joanna Kulig (Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”), Paweł Żuchowski (Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych).
W tym roku Kapituła oceniała również zaangażowanie Gwiazd w działania społeczne związane z pomocą w czasie pandemii. W kategorii GWIAZDY PRZECIW PANDEMII COVID-19. Kapituła wybrała do finału Joannę Koroniewską i Macieja Dowbora (Fundacja Polsat), Martę Manowską (PoznajGwiazde.pl) i akcję charytatywną książka „Nadzieja” (Agora S.A.)

Inicjator Plebiscytu: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Partner Główny: Magazyn Twój Styl

Partner Plebiscytu i portalu gwiazdydobroczynnosci.pl: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Patron Plebiscytu: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Patroni medialni: TVP2, Polsat, TVN, www.twojstyl.pl , portal ngo.pl

Sponsor statuetek: Apart

Partnerzy Wspierający: Hotel Sofitel Warsaw Victoria, Unit4Men, PROUVÉ, Egmont, Bielenda, Sylveco, Stojo, Panul, SHECELL, Lekam, Findeeds.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page