top of page
  • Katarzyna Klatt-Koryszewska

Ludzi dobrej woli jest więcej.Byliśmy gotowi: lista gości potwierdzona, scenariusz dopracowany, statuetki dla laureatów lśnią blaskiem. Byliśmy gotowi na kolejny, jubileuszowy Bal Charytatywny „Gwiazdy Dobroczynności”.


Nie byliśmy gotowi, na tragiczne wiadomości, które przyniósł poniedziałek 14 stycznia. Na ranę zadaną nie tylko Panu Pawłowi Adamowiczowi, ale również wartościom, które światełkiem do nieba symbolicznie wyrażało miliony Polek i Polaków.


Cała społeczność, jak i my, pracownicy Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, jesteśmy głęboko poruszeni wydarzeniami ostatnich dni. Naturalnymi wydają się pytania o sens, o to skąd bierze się takie zło. Trudno nie zgodzić się ze słowami piosenki Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat, w którym jeszcze wciąż mieści się tyle zła”, która jest aktualnie najczęściej udostępnianym i cytowanym utworem w polskich mediach społecznościowych. Jednak ponad 20-letnie doświadczenie Akademii, a co za tym idzie setki dobroczynnych działań, dają nam pełną pewność, by powiedzieć: Ludzi dobrej woli jest więcej!


Mając na względzie uszanowanie żałoby narodowej związanej ze śmiercią Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, zdecydowaliśmy, że X Jubileuszowy Bal Charytatywny „Gwiazdy Dobroczynności” zostanie przełożony na marzec. Nie wyobrażaliśmy sobie, że moglibyśmy postąpić inaczej. Postanowiliśmy, że czas, który naturalnie byłby wypełniony przez nas relacjami z tego święta polskiej filantropii, wypełnimy dla Państwa dobrymi wiadomościami, przykładami ludzi dobrej woli, działających na rzecz innych, bezinteresownie angażujących się, by świat był lepszym miejscem.


Wiemy, że też znacie takich ludzi, sami tacy jesteście. Zapraszamy Was do akcji #DobraJestWięcej


To nieprawda, że o tym, co zrobiliśmy dobrego nie powinno się mówić. Szczególnie teraz, gdy możemy mieć wrażenie, że otacza nas tyle złych wiadomości, potrzebujemy przykładów ludzi, dla których dbałość o innych, solidarność społeczna, sprzeciw wobec przemocy to wartości i postawy, a nie tylko puste słowa.

Znasz kogoś, kto działa charytatywnie? Jest wolontariuszem? Bezinteresownie pomaga? Sam/a dzisiaj zrobiłeś/aś coś dobrego? Wrzuć na facebooka i/lub instagrama zdjęcie z krótkim opisem tego działania i oznacz #DobraJestWięcej. Stwórzmy razem galerię dobrych uczynków i dobrych ludzi!


Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.

Comentarios


bottom of page