top of page
  • Katarzyna Klatt-Koryszewska

Pierwsza taka książka! "Odkrywając wolontariat" Rozmowy

Zaktualizowano: 4 mar

Przełomowa publikacja ukazująca różne oblicza wolontariatu.


We wstępie autorzy zapewniają, że wolontariat to wspaniały temat do rozmowy i… rzeczywiście tak jest.


To pierwsza taka książka na polskim rynku: mądre, głębokie rozmowy osób, dla których wolontariat to suma doświadczeń, a nie książkowa definicja. 13 różnych spojrzeń na jedną, piękną ideę bezinteresownego pomagania. Można śmiało powiedzieć, że to praca zbiorowa a autorami książki są nie tylko Paweł Łukasiak i Małgorzata Mazur -Łukasiak, ale wszyscy niezwykli rozmówcy: 13 ekspertów i praktyków wolontariatu.


Ta książka to dawka konkretnej wiedzy wzbogacona ludzkimi historiami i doświadczeniami. Czytelnik ma szansę poznać punkt widzenia, motywacje i doświadczenia, min. Naukowca- Profesor Socjologii, Aktorki, od lat zaangażowanej w działania charytatywne, Małżeństwa, które zaraża swoim zapałem do wolontariatu, Polityka społecznego, który uczestniczył m.in. w pracach nad projektem ustawy o wolontariacie, Członka Zarządu dużej spółki, organizującej wolontariat pracowniczy, Prezeski dużej organizacji pozarządowej i Wolontariuszki hospicyjnej, która po latach pracy w korporacji znalazła swoje miejsce w onkowolontariacie.


Jacek Jac Jakubowski, Sławomir Brzózek, Tomasz Schimanek, Agata Stafiej-Bartosik, prof. dr hab. Anna Giza, Aleksandra Belina, Jacek Kowalski, Joanna Sadzik, Tamas Scsaurszki, Krzysztof i Barbara Margolowie, Magdalena Różczka, Ewa Szuster i Artur Nowak-Gocławski... Wszyscy rozmówcy wnieśli wielką wartość, dzieląc się swoimi refleksjami. Dzięki temu czytelnik otrzymuje publikację przekrojową, ukazującą cały wachlarz wolontariackich postaw.


Bohaterami książki są również wolontariusze, Ci przywołani przez rozmówców i opisani na stronach tej ciekawej książki.


To pozycja obowiązkowa zarówno dla praktyków, jak i laików. Może okazać się przełomowa zarówno dla osób, dla których wolontariat to naturalny element dnia, jak i dla tych, którzy dopiero planują swoje społeczne zaangażowanie. Dla tych, którzy codziennie wykonują jakiś drobny pomocowy gest, jak i dla osób, które zajmują się tym zawodowo, np. zarządzając wolontariatem pracowniczym”.


„W 2024 r. perfekcyjny lider biznesu będzie miał na półce przełomową książkę P. Łukasiaka i M. Mazur-Łukasiak. Najważniejsze fragmenty zaznaczy żółtymi karteczkami, a idee z nich wynikające wdroży we własnym przedsiębiorstwie. Będzie również sam dawać przykład, na czym polega wolontariat pracowniczy, a także prawdziwie realizowana zasada społecznej odpowiedzialności biznesu”.

Tak o książce napisał w jej okładkowe recenzji Dr hab. Adam Bodnar.


Sięgnijcie po tę lekturę i… odkryjcie wolontariat.


Partnerzy wydania (dzięki którym możliwy był druk i bezpłatna dystrybucja książki „Odkrywając wolontariat”) Fundacja Orange, Fundacja BNP Paribas, Fundacja Unum, Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o., Ikano Bank, Job Solutions Sp. z o.o., Wiener TU SA Vienna Insurance Group


Patroni medialni: ngo.pl, NNO (Nienieodpowiedzialni)


Więcej informacji:


E-Book:


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page