top of page
  • Katarzyna Klatt-Koryszewska

Przedszkole filmowe w Szkole Wajdy i Działaj Lokalnie - zrób swój film!

Chcesz zrobić swój pierwszy film pod okiem profesjonalistów? Zgłoś się do Przedszkola Filmowego w Szkole Wajdy!

Partnerem tegorocznej edycji Przedszkola Filmowego w Szkole Wajdy jest Program „Działaj Lokalnie”, dlatego kierujemy do Państwa specjalne zaproszenie do udziału w Programie.

Przedszkole Filmowe to kurs skierowany do osób, które interesują się filmem i chciałyby stanąć za kamerą. Zapraszamy wszystkich powyżej 15 roku życia, którzy podjęli już pierwsze próby filmowe, fotograficzne lub literackie (np. Konkurs „Opowiedz…”). Nie wymagamy dużego doświadczenia, szukamy osób z potencjałem, wrażliwych, a jednocześnie potrafiących przekonać innych do swojego pomysłu.Celem programu jest nauka praktycznych umiejętności związanych z tworzeniem filmów: w jaki sposób posługiwać się obrazem, żeby wyrazić swoje emocje i odczucia, jak opowiedzieć o istotnych rzeczach i sprawić, żeby to było interesujące dla widza. Tryb kursu to weekendowe spotkania raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące. Na przestrzeni całego roku, zgodnie z ideą Szkoły Wajdy: „od pomysłu do realizacji", studenci sukcesywnie pracują nad swoimi etiudami dokumentalnymi.


Przedszkole Filmowe prowadzą: Edyta Wróblewska, Maciej Cuske i Marcin Sauter – absolwenci Szkoły Wajdy, autorzy filmów pokazywanych i nagradzanych podczas festiwali na całym świecie. Wystarczy wspomnieć chociażby takie ich tytuły, jak: „Małe Instrumenty" czy „Alę z Elementarza" Wróblewskiej; „Za płotem" czy „Żalanasz – Pusty Brzeg" Sautera; „Kurację" czy „Antykwariat" Cuske.


Ponadto na zajęcia zapraszani są mistrzowie filmu polskiego, w tym m.in.: laureat Srebrnego Niedźwiedzia –  Wojciech Marczewski, nominowany do Oscara® -  Marcel Łoziński, uznany dokumentalista – Jacek Bławut oraz inni profesjonaliści z branży filmowej: operatorzy, dźwiękowcy i montażyści.


Dzięki wsparciu programu „Działaj Lokalnie", udział w tegorocznej edycji Przedszkola Filmowego jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej.


Zgłoszenia można przesyłać na adres: przedszkole@wajdaschool.pl do 2.06.2018

Rozmowy rekrutacyjne z wybranymi osobami odbędą się w na początku czerwca.

Ważna prośba: Jeśli ktoś z Państwa przesłał już swoje zgłoszenie we wcześniejszym naborze, a jest związany z programami Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prosimy o kontakt z Weroniką Chrapońską z ARFP (w.chraponska@filantropia.org.pl).


Program „Działaj Lokalnie” jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Comments


bottom of page