top of page
  • Katarzyna Klatt-Koryszewska

Rusza zbiórka na Fundusz Wieczysty im. Piotra Pawłowskiego


Drodzy Przyjaciele!


Mija już rok od kiedy opuścił nas Piotr Pawłowski. Po jego nagłym i niespodziewanym odejściu dopiero dostrzegamy, jak ważna jest osoba lidera, który z wielką pasją, zaangażowaniem, ale także dzięki swojej osobowości i determinacji realizuje swoją misję.

Chcielibyśmy bardzo, by Piotr doczekał się następców; aby kontynuowali oni jego dzieło, bo w kwestiach związanych z problemami osób z niepełnosprawnościami ciągle jest wiele do zrobienia. Chcemy, aby żywym pomnikiem Piotra był fundusz wieczysty jego imienia, który będzie wspierał aktywnych liderów działających na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.


Zbudujmy żywy pomnik: Fundusz Wieczysty im. Piotra Pawłowskiego! Właśnie ruszyła zbiórka, której celem jest ufundowanie trzech stypendiów dla osób z niepełnosprawnością, które prowadzą organizacje społeczne i działają na rzecz integracji społecznej oraz budowa

kapitału żelaznego.


Więcej o zbiórce tutaj.


Piotr Pawłowski – 1966-2018. Mieszkał i pracował w Warszawie. W 1982 roku niefortunnie skoczył do wody, w wyniku czego złamał kręgosłup. Był osobą całkowicie sparaliżowaną, poruszającą się na wózku. Absolwent Instytutu Studiów nad Rodziną Uniwersytetu im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Podyplomowego Studium Etyki i Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Był doktorantem Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Przez ponad 25 lat był aktywnym dziennikarzem, działaczem społecznym, pracującym na rzecz osób z niepełnosprawnościami: likwidacji barier architektonicznych, cyfrowych, społecznych i prawnych. Był ambasadorem przemian społecznych w naszym kraju. Twórca i prezes Fundacji Integracja i Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Był również twórcą i redaktorem naczelnym największej w kraju platformy informacyjnej dla środowiska osób z różnymi niepełnosprawnościami, na którą składają się:

  • magazyn „Integracja” – dwumiesięcznik dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, wydawany od 1994 roku, w nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy;

  • portal Niepelnosprawni.pl – założony w 2003 roku serwis internetowy poruszający tematykę niepełnosprawności, który ma ponad 300 tysięcy unikalnych użytkowników, 25 tysięcy podstron i publikuje ponad 300 informacji miesięcznie;

  • program TV „Misja Integracja” – program telewizyjny w całości poświęcony niepełnosprawności, realizowany w latach 1997-2017, zrealizowano blisko 650 odcinków.

Działał na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością, poprzez unikatowy serwis rekrutacyjny Sprawniwpracy.pl, który zrekrutował już ponad 3 tys. pracowników z różnymi niepełnosprawnościami. Twórca sieci Centrów Integracja, w których wsparcie otrzymuje ok. 8 tys. osób rocznie. Uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski; Laureat Konkursu o tytuł „Społecznika Roku 2015”; Honorowy Obywatel Miasta Gdyni. Nasz Przyjaciel.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page