top of page
  • Zdjęcie autoraKatarzyna Kunert

ARFP partnerem publikacji Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe

Zaktualizowano: 12 kwi 2022

Jednym z najczęściej zgłaszanych problemów, głównie przez podmioty z sektora MŚP, do którego należy 99,8% przedsiębiorstw w Polsce, jest brak jasności co do aspektów prawno-podatkowych organizacji wolontariatu pracowniczego.


Pracodawcy zwracali uwagę w szczególności na:

· brak jasnych zasad i sposobu formalnego oddelegowania pracownika do wolontariatu,

· brak jasności odnośnie do zakresu odpowiedzialności pracodawcy za pracownika w trakcie podejmowania przez niego działań wolontariackich,

· brak jasności odnośnie do możliwości odliczania przez pracodawców kosztów ponoszonych na organizację wolontariatu.


W odpowiedzi na powyższe, w gronie znakomitych partnerów i ekspertów, przy wsparciu merytorycznym finansowym Fundacji Citi Handlowy, powstała publikacja Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe: „Wolontariat pracowniczy. Przewodnik po zagadnieniach prawno-podatkowych. Perspektywa pracodawcy”


Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce jest partnerem publikacji, a swoją wiedzą merytoryczną podzielił się Tomasz Schimanek - polityk społeczny związany ze środowiskiem organizacji pozarządowych, ekspert ds. programów społecznych Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Od lat działa m.in. na rzecz rozwoju współpracy biznesu z organizacjami pozarządowymi, wspiera szkoleniowo i doradczo organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorców w zakresie ich społecznego zaangażowania, w tym także w formie wolontariatu pracowniczego. Autor badań, analiz i publikacji dotyczących współpracy biznesu i sektora obywatelskiego.


Przewodnik powstał w ramach partnerstwa Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe, Dentons, Fundacji Citi Handlowy, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Better / B Corps Country Partner, CMT Advisory, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Instytutu Biznesu Rodzinnego.


Dedykowana strona PL: https://ceeimpact.org/wolontariat-pracowniczy/

Dedykowana strona ENG: https://ceeimpact.org/employee-volunteering-poland/

bottom of page