top of page
  • Katarzyna Klatt-Koryszewska

Rekrutacja do XVI edycji Programu Liderzy PAFW

Zaktualizowano: 10 wrz 2020


Działasz w środowisku lokalnym, ludzie za Tobą podążają, dzięki Tobie pojawiają się nowe inicjatywy? Prowadzisz organizację pozarządową, jesteś radną, burmistrzem? Chcesz pracować tak, aby Twoje działania przynosiły lepsze efekty?

Zgłoś się do udziału w wyjątkowym 12-miesięcznym, bezpłatnym Programie, dzięki któremu Twoja działalność zyska nowy wymiar i energię. Nabór do XVI edycji Programu Liderzy PAFW trwa od 17 lutego do 16 marca 2020 r.


Przywództwa można i trzeba się uczyć

Liderzy PAFW to Program tworzony wspólnie przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Fundację Szkoła Liderów.


Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności wyznaje zasadę, że ci, którym stwarza się możliwości, są w stanie pomyślnie kształtować swą przyszłość oraz budować struktury demokratyczne we własnym środowisku. PAFW oferuje granty oraz na wiele innych sposobów wspiera liderów organizacji pozarządowych i inicjatyw lokalnych, którzy gotowi są stawić czoła współczesnym wyzwaniom.


Fundacja Szkoła Liderów już od 25 lat nie tylko czerpie z zagranicznych wzorców czy sięga po uznane narzędzia (m.in. badanie Extended DISC), ale też rozwija metodologię w oparciu o własne bogate doświadczenia z pracy z ponad czterema tysiącami liderów i liderek.

Założyciel Szkoły Liderów, profesor Oksfordu, Zbigniew A. Pełczyński powtarza, że „potencjalni liderzy są wszędzie. My potrafimy ich odnaleźć i wesprzeć”.


Razem łatwiej


W Programie spotkasz się z innymi liderami, tutorami, trenerami Programu i dostaniesz wyjątkową okazję, aby spojrzeć na swoje działania z wielu perspektyw. Dla takich osób powstał Program Liderzy PAFW.


Jeśli uważasz, że jako lider umiesz wszystko najlepiej to nie jest to program dla Ciebie. Jeśli jednak masz wątpliwości, cały czas szukasz, wiesz, że coś należałoby poprawić, to może okazać się, że uczestnictwo w tym programie odmieni Twoje życie. Nawet bardziej niż się tego spodziewasz. Hubert Barański, edycja XI


Najpiękniejsze w programie Liderzy PAFW jest to, że jest doskonałym antidotum na samotność liderki, lidera. Daje poczucie niesamowitej wspólnoty ludzi, którzy działają w imię dobra wspólnego. Wierzę i czuję, że to Program, który nie tyle zszywa, co przebudowuje Polskę... Ewa Czeplina, edycja XII


Wzniesiesz się wysoko ponad dotychczasowe ograniczenia. Spojrzysz z dystansem na relacje, na konflikty. Będziesz świadomy/a, że wszystko jest procesem i ma swój początek i koniec. Będziesz umiał/a wpływać na ten proces. Będziesz znał/a swoje moce i będziesz wiedział/a, skąd je czerpiesz. Będziesz widział/a daleko. Twoje cele będą jasne. Będzie Ci towarzyszył spokój. Alicja Rymszewicz, edycja XIV


Dzięki Programowi:


Spojrzysz w nowy sposób na swoje działania – wyznaczysz cele, rozpoznasz swoje możliwości


Zyskasz kompetencje, które pozwolą Ci skuteczniej działać – stworzysz przekonującą wizję, nauczysz się angażować innych, dowiesz się, jak skutecznie wprowadzać zmiany

Lepiej poznasz siebie, koncentrując się przez rok na pracy nad swoim rozwojem

Spotkasz grupę wyjątkowych, aktywnych osób z organizacji pozarządowych, samorządu, biznesu. Nawiążesz relacje, które mają szansę trwać długo po zakończeniu Programu


Co Cię spotka w Programie?


Indywidualna opieka tutora

Przez 12 miesięcy będziesz pracować z tutorem – osobą, która będzie Twoim opiekunem i doradcą. Tutor co miesiąc przyjedzie do Ciebie na spotkanie. Pomoże Ci określić, czego najbardziej potrzebujesz jako lider. Opracujesz swój plan rozwoju, który zrealizujesz w trakcie trwania Programu.


Szkolenia

Na czterech zjazdach szkoleniowych nauczysz się, jak jeszcze skuteczniej angażować ludzi wokół swoich celów i wzmacniać swój wpływ w środowisku, zarządzać zespołem i utrzymywać jego motywację, budować dialog tam, gdzie inni widzą tylko konflikt. Pomożemy Ci sformułować swoją wizję zmiany i stworzyć plan, który do niej doprowadzi. Weźmiesz udział w debatach, symulacjach, grach, spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi.


Wymiana doświadczeń i nowe kontakty

Poznasz ludzi podobnych do Ciebie. Usłyszysz ich inspirujące historie. Będziecie dyskutować, śmiać się i kłócić, wymieniać doświadczenia, długo rozmawiać. Może wpadniecie na pomysł, który stanie się początkiem wspaniałego przedsięwzięcia.


Oferta dla absolwentek i absolwentów

Po opracowaniu swojego planu rozwoju, znajdziesz się w gronie absolwentów Programu. Spotkasz się z liderkami i liderami na zlotach, warsztatach, spotkaniach regionalnych, wizytach studyjnych w niezwykłych miejscach. Weźmiesz udział w konkursie dotacyjnym i razem z innymi alumnami zrealizujesz wspólną inicjatywę.


Czy to dla Ciebie?


Do Programu zapraszamy osoby:

· z min. dwuletnim oświadczeniem w działalności społecznej, zarówno w organizacjach pozarządowych, samorządzie, instytucjach lokalnych, biznesie, jak i grupach nieformalnych;

· z doświadczeniem w przewodzeniu inicjatywom, angażowaniu innych do działania;

· wprowadzają znaczącą dla lokalnego środowiska zmianę.


Program skierowany jest przede wszystkim do osób, które miały okazję zrealizować przynajmniej jeden projekt w ramach Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.


Ten Program daje rzeczywistą siłę. Ta siła ma trzy źródła – pierwsze to uświadomienie sobie własnego potencjału, drugie – spotkanie z innymi ludźmi, którzy w podobny sposób zmieniają rzeczywistość, trzecie – długofalowe wsparcie Programu.

Katarzyna Czayka-Chełmińska, prezeska, Fundacja Szkoła Liderów


Program Liderzy to wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych ludzi. Jeżeli chcesz skuteczniej robić wyjątkowe rzeczy, zapraszamy – to właściwe miejsce.

Radosław Jasiński, dyrektor programowy, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności Nabór zgłoszeń Rekrutacja do XVI edycji Programu trwa do 17 lutego do 16 marca 2020 r, do godziny 23:59. Formularz Rekrutacyjny jest aktywny od 17 lutego 2020 r.

Szczegóły rekrutacji i formularz: www.liderzy.pl/kalendarz-programu/


Kim jesteśmy?


O Programie

Program Liderzy PAFW już od 15 lat wspiera liderów w ich rozwoju. Za nami 15 edycji i prawie 700 absolwentów. Dla wielu z nich Program stał się początkiem nowej drogi: rozwinęli swoją organizację, która obecnie działa z wielkim powodzeniem, wystartowali w wyborach i zostali wójtami, burmistrzami, zrealizowali wymarzony projekt.

Liderzy PAFW to Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Szkoła Liderów. www.liderzy.pl


Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Działa od 2000 roku. W Polsce programy Fundacji koncentrują się na obszarach wiejskich i w małych miastach. Dominują w nich dwa motywy: wyrównywanie szans edukacyjnych połączone z modernizacją oświaty, a także wyzwalanie i wspieranie aktywności obywatelskiej w lokalnych społecznościach. Obecnie Fundacja realizuje Programy w trzech obszarach tematycznych: edukacji, rozwoju społeczności lokalnych i dzielenia się polskimi doświadczeniami w zakresie transformacji.

Od 2000 roku Fundacja przeznaczyła na swoją działalność programową ponad 200 mln USD, a jej fundusz wieczysty przekroczył 287 mln USD. W tym czasie, w ramach 36 programów, sfinansowano prawie 28 tysięcy stypendiów, blisko 14 tysięcy projektów lokalnych z udziałem setek tysięcy osób, zorganizowano szkolenia dla 100 tysięcy nauczycieli, a także dla 28 tysięcy liderów i pracowników organizacji pozarządowych. W wizytach studyjnych do Polski uczestniczyło blisko 9 tysięcy osób z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Gruzji, Mołdawii oraz innych krajów.Fundacja Szkoła Liderów

Misją Fundacji jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego poprzez kształcenie i wspieranie liderów działających w sferze publicznej, w organizacjach pozarządowych, instytucjach samorządu terytorialnego i partiach politycznych. Fundamentem Szkoły jest poszanowanie dla wartości demokratycznych, pluralizm i szacunek dla różnorodności.

Nasze 25-letnie doświadczenie pokazuje, że należy inwestować w osoby o dużym potencjale przywódczym, pomagające tworzyć w swoim otoczeniu nowe wzory i normy – komunikacji, zachowania i postępowania. Prowadzimy programy edukacyjne w zakresie zarządzania zmianami, przywództwa, komunikacji i angażowania innych. W realizacji celów pomagają nam partnerzy z sektora pozarządowego, publicznego i biznesowego. Wspieramy liderki i liderów w tym, aby skutecznie dążyli do wprowadzania zmian i wpływali na otaczającą ich rzeczywistość.Patronat nad rekrutacją objęły: portal ngo.pl Polska PRESS

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page